Torres Vedras

Portekiz

Nüfus
24.000
Koordinatlar
39,09° K, 9,26° B
Saat dilimi
Europe/Lisbon
Fiyatlar:
Eyl 2026

Torres Vedras içinde bir kişinin kira dahil ayda yaklaşık $1.711 ihtiyacı var: New York'takinden %%71 daha az. Ortalama net maaş ayda $1.479.

Orta güvenilirlik12 katkı sağlayan
Torres Vedras, 39,09° K, 9,26° B

Yaşanabilirlik

Ağırlıklandırılmış yedi alan puanı. Bunlardan 6 tanesinde Torres Vedras için veri var; eksik olan ortalamadan çıkarılır, sıfır olarak sayılmaz.

57100 üzerinden
YaşanabilirlikOrta güvenilirlik
  • Satın alma gücü%2557
  • Güvenlikülke%2058
  • Sağlıkülke%1561
  • İklim%10Veri yok
  • Hava kalitesiülke%1060
  • Bağlantıülke%1061
  • Maliyet%1046
Her alan nasıl puanlanır
Satın alma gücü, %25
Yerel net maaşın yerel fiyatlarla neler satın aldığı, yüzdelik dilim olarak.
Güvenlik, %20
Şehir için Numbeo güvenlik endeksi; şehrin anketi yoksa ülkesinin endeksi.
Sağlık, %15
Numbeo sağlık hizmeti endeksi: önce şehir, sonra ülke.
İklim, %10
Ankete dahil edilen yerlerde Numbeo iklim endeksi, diğer yerlerde NASA iklim normallerinden bir konfor puanı.
Hava kalitesi, %10
30 günlük ortalama ABD AQI, 0-100 ölçeğinde: AQI 25 veya daha temizde 100, 150 veya daha kötüde 0.
Bağlantı, %10
Sabit geniş bant medyan indirme hızının yüzdelik dilimi: önce şehir, sonra ülke.
Maliyet, %10
Daha ucuz yerler daha yüksek puan alır: yaşam maliyeti artı kira endeksinin tersine çevrilmiş yüzdelik dilimi.
Portekiz içinde yaşanabilirlik sıralaması
#30
En ucuz şehir sıralaması, dünya genelinde
#1.853

Maliyeti nedir

Ayda ABD doları. Endeksler, 100 olan New York ile karşılaştırılır; değişimler bir yıl önceki aynı aya göredir.

Yaşam maliyeti endeksi
44,8
New York = 100, kira hariç
Kira endeksi
24,1
New York = 100
Satın alma gücü
100,0
Maliyete karşı net maaş, New York = 100
Net maaş
$1.479
Ortalama, vergi sonrası
Tek kişi
$1.711
kirasız $687
Dört kişilik aile
$3.694
kirasız $2.405
Kira, merkezde bir yatak odalı
$1.024
net maaşın %%69'i
Gelire karşı fiyat
7,2
90 m² bir daire almak için gereken gelir yılı

Fiyatlar

ABD doları cinsinden 55 günlük fiyat, bu ayın katkılarının medyanı, her biri seçtiğiniz bir tabana göre.

Şununla karşılaştır

Farklar New York'a göredir; turkuaz renk daha düşük bir fiyatı (veya daha yüksek bir maaşı) işaretler.

Torres Vedras içinde fiyatlar, ABD doları, New York ile karşılaştırmalı
ÜrünTorres VedrasNew YorkFark
Restoranlar
Yemek, ucuz restoran$13,65$25,00−%45
2 kişilik yemek, orta segment restoran (3 çeşit)$45,51$140−%67
McDonald's'ta menü (veya benzeri kombo menü)$9,67$14,00−%31
Yerli bira (0,5 l, fıçı)$2,84$8,00−%65
İthal bira (0,33 l şişe, restoranda)$2,28$10,00−%77
Cappuccino (normal)$2,20$6,38−%66
Kola/Pepsi (0,33 l şişe)$1,99$3,80−%48
Su (0,33 l şişe)$1,82$2,90−%37
Marketler
Süt (1 l)$0,99$1,36−%27
Taze beyaz ekmek (500 g)$1,31$4,69−%72
Pirinç, beyaz (1 kg)$1,77$6,97−%75
Yumurta (12 adet)$2,82$5,73−%51
Yerel peynir (1 kg)$11,09$17,38−%36
Tavuk göğsü (1 kg)$7,45$15,11−%51
Sığır eti (1 kg, veya benzeri kırmızı et)$15,55$17,77−%12
Elma (1 kg)$2,01$6,11−%67
Muz (1 kg)$1,37$2,20−%38
Portakal (1 kg)$1,97$5,77−%66
Domates (1 kg)$2,59$6,25−%59
Patates (1 kg)$1,59$3,47−%54
Soğan (1 kg)$2,59$4,17−%38
Marul (1 adet)$1,58$2,72−%42
Su (1,5 l şişe)$0,38$2,50−%85
Şarap şişesi, orta segment$4,55$20,00−%77
Yerli bira (0,5 l şişe)$1,27$3,21−%60
İthal bira (0,33 l şişe)$1,02$3,96−%74
Sigara (20'li paket, Marlboro)$6,77$19,00−%64
Ulaşım
Tek yön bilet, yerel ulaşım$2,96$3,00−%1
Aylık abonman, normal fiyat$34,13$140−%76
Taksi açılış ücreti, normal tarife$2,28$3,00−%24
Taksi, 1 km, normal tarife—$2,18—
Taksi, 1 saat bekleme, normal tarife—$42,00—
Benzin (1 l)$2,00$1,10+%82
Volkswagen Golf 1.4 90 kW Trendline (veya benzeri sıfır araç)$34.183$35.458−%4
Toyota Corolla Sedan 1.6 l 97 kW (veya benzeri sıfır araç)$38.765$25.309+%53
Faturalar, aylık
Temel faturalar, 85 m² daire (elektrik, ısınma, soğutma, su, çöp)$121$232−%48
Mobil tarife (görüşme + 10 GB veri)$21,62$73,50−%71
İnternet (60 Mb/sn ve üzeri, sınırsız, kablo/ADSL)$39,82$71,93−%45
Spor ve eğlence
Spor salonu, aylık üyelik (1 yetişkin)$51,20$126−%59
Tenis kortu kirası (1 saat, hafta sonu)$22,76$62,38−%64
Sinema, 1 koltuk, uluslararası vizyon$7,40$23,00−%68
Çocuk bakımı
Anaokulu, tam gün, özel (aylık, 1 çocuk)$740$3.366−%78
Uluslararası ilkokul (yıllık, 1 çocuk)$18.991$60.589−%69
Giyim ve ayakkabı
1 kot pantolon (Levi's 501 veya benzeri)$79,65$72,80+%9
1 yazlık elbise, zincir mağaza (Zara, H&M)$38,40$53,22−%28
1 çift Nike koşu ayakkabısı, orta segment$108$118−%8
1 çift erkek deri klasik ayakkabı$137$125+%9
Kira, aylık
Daire (1 yatak odalı) şehir merkezinde$1.024$4.438−%77
Daire (1 yatak odalı) merkez dışında$1.038$3.033−%66
Daire (3 yatak odalı) şehir merkezinde$1.290$9.242−%86
Daire (3 yatak odalı) merkez dışında$1.368$5.461−%75
Daire satın alma
Metrekare fiyatı, şehir merkezinde daire$2.276$18.759−%88
Metrekare fiyatı, merkez dışında daire$1.957$6.523−%70
Maaş ve finansman
Vergi sonrası ortalama aylık net maaş$1.479$5.163−%71
İpotek faiz oranı, 20 yıl sabit (%)%3,67%6,49−2,8 pu.

Üç yıllık fiyatlar

Her çizgi ilk ayda 100'den başlar, böylece kiradaki bir artış, aynı ölçekte maaştaki bir artışla karşılaştırılabilir. Temel sepet, on iki günlük fiyattan oluşur. Gerçek değerleri görmek için üzerine gelin.

Aylık değerleri göster
AyTemel sepet endeksiKira, 1 yatak odalıNet maaş
Eyl 202644,8$1.024$1.479
Haz 2026———
May 2026———
Ara 202548,3$854$1.514
Kas 202547,3$846$1.498
May 202542,8$820$1.454
Nis 202542,3$819$1.452
Mar 202541,6$795$1.409
Şub 202539,8$761$1.349
Oca 202538,9$762$1.351
Ara 202439,5$769$1.364
Kas 202439,7$774$1.373
Eki 202440,9$796$1.410
Eyl 202443,7$776$1.112
Ağu 202442,9$758$1.085
Tem 202445,5$868$765
Haz 202445,2$592$759
May 202444,9$589$755
Nis 202443,4$592$865
Mar 202444,4$325$872
Şub 202444,0—$869
Oca 2024——$888
Ara 2023—$546$877
Kas 2023—$530$851
Eki 2023—$529$850

Güvenlik

Numbeo suç anketi. Her iki endeks de 0 ile 100 arasındadır; aynı cevapların iki yüzüdür.

Ülke düzeyinde: yaşanabilirlik puanı Portekiz güvenlik değerini kullanır

Torres Vedras için henüz bir suç anketi yayınlanmadı.

Yaşam kalitesi

Torres Vedras için Numbeo tarafından yayınlanan endeksler. Numbeo'nun hesapladığı şekliyle, yukarıdaki bu endeksin kendi değerlerinin yanında listelenmiştir.

Numbeo, Torres Vedras şehrini henüz yaşam kalitesine göre sıralamadı.

İklim

NASA POWER iklim normallerine göre aylık ortalamalar. Sıcaklık bantları her şehir sayfasında aynı ölçeği kullanır.

Torres Vedras için henüz aylık iklim normalleri yok.

Yıllık ortalama
—
En sıcak ay
—
En soğuk ay
—
Yıllık yağış
—
NemBağıl, yıllık ortalama
—
GüneşlenmeGünlük güneş enerjisi
—
Açık gökyüzü günleriYıllık
—
Konfor puanı0-100, 14-22 °C'de 100
—

Hava, internet ve konut

Son 30 günün havası, en son ayın geniş bant testleri ve emlak anketi.

Hava

Ülke düzeyinde tahmin

Torres Vedras için hava kalitesi ölçümü yok.

İnternet

Portekiz medyanı; şehir listede yok
252Mb/sn indirme, sabit internet, medyan
Yükleme
120Mb/sn, sabit
Gecikme
6ms, sabit
Mobil indirme
128Mb/sn
Mobil gecikme
22ms

Speedtest Global Index, Ağu 2026.

Konut

$2.276Merkezde satın almak için m² başına, dışarıda $1.957
Gelire karşı fiyat
7,2Gelir yılı, 90 m² daire
Kiraya karşı fiyat
11,8Kira yılı, merkez
Kira getirisi
%8,5Brüt, merkez
İpotek faiz oranı
%4,6520 yıl sabit
Merkezde 80 m²
10,3Net maaş yılı

Numbeo emlak anketi, 20 Eyl 2026.

Nüfus ve toplum

Torres Vedras'de kimler yaşıyor ve Portekiz birlikte nasıl yaşıyor. Her değer, şehri mi yoksa tüm ülkeyi mi tanımladığını ve nereden geldiğini belirtir.

NüfusŞehir, Wikidata
79.465
YoğunlukŞehir, Wikidata
km² başına 195
Medyan yaşÜlke geneli, CIA World Factbook
46,8 yaş
65 yaş ve üzeriÜlke geneli, CIA World Factbook
%22
Yurt dışında doğanlarÜlke geneli, World Bank
%11

Din

Ülke geneli
  • Hristiyanlık%85
  • Din yok%14
  • İslam%0,4
  • Diğer dinler%0,3
  • Hinduizm%0,2
  • Budizm%0,2
  • Yahudilik%0,0

Çeşitlilik endeksi 0,26; 0, herkesin aynı dini paylaştığı anlamına gelir.

Kaynak: Wikipedia, ülkeye göre dinler, 2020

Diller

Ülke geneli
  • PortekizceResmi

İngilizce yeterliliği çok yüksek (EF puanı 612).

Kaynak: CIA World Factbook, EF English Proficiency Index

Toplum nasıl işler

Ülke geneli

Ulusal kültürün altı boyutu, tek bir 0-100 ölçeğinde.

  • Siz mi, grubunuz mu27İnsanlar grubuna bakarHerkes kendine bakar
  • Eşitlik37Hiyerarşi kabul edilirGüç paylaşılır
  • Kurallar ve kesinlik100Kurallar ve sürprizler konusunda rahatNet kurallar, şansa az yer bırakılır
  • Başarı mı, ilgi mi31İlgi ve yaşam kalitesi önceliklidirBaşarı ve performans önceliklidir
  • İleriye bakmak28Gelenek ve hızlı sonuçlarUzun vadeli tasarruf ve planlama
  • Hayattan keyif almak33Ölçülülük ve görevEğlence ve boş zaman önemlidir

Kaynak: Hofstede'nin kültürel boyutları, 2015

Özgürlükler

Ülke geneli

Freedom HouseÖzgür

  • Freedom in the World Freedom House96
  • Democracy Index EIU, 10 üzerinden8,1
  • Basın özgürlüğü RSF84
  • LGBTQ+ eşitliği Equaldex77
  • Parlamentodaki kadınlar sandalye oranı%36

Kaynak: Freedom House, EIU ve RSF (Wikipedia üzerinden), Equaldex, World Bank, 2026

Mutluluk

Ülke geneli
6,0/10Ortalama yaşam değerlendirmesi

Kaynak: World Happiness Report (Wikipedia üzerinden), 2026

Torres Vedras gibi şehirler

Diğer ülkelerde, en yakın yaşanabilirlik puanı ve yaşam maliyeti endeksiyle.

Bu sayılar hakkında

Bu sayfadaki değerlerin dayandığı şey.

Güvenilirlik
Orta güvenilirlik
Katkı sağlayanlar
12Numbeo fiyat anketi
En son fiyatlar
Eyl 2026O ay 1 ölçüm
Fiyatlı aylar
12'de 3Son 12 ay
Fiyatlandırılan ürünler
%96Ülke medyanından 1 sepet ürünü
Konum
GeoNames genişletilmiş listesiyle eşleştirildi
Endeks yeniden oluşturuldu
26 Eyl 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.