Logan City

Avustralya

Nüfus
345.000
Koordinatlar
27,64° G, 153,11° D
Saat dilimi
Australia/Brisbane
Fiyatlar:
Eyl 2026

Logan City içinde bir kişinin kira dahil ayda yaklaşık $1.769 ihtiyacı var: New York'takinden %%70 daha az. Ortalama net maaş ayda $3.260.

Orta güvenilirlik14 katkı sağlayan
Logan City, 27,64° G, 153,11° D

Yaşanabilirlik

Günlük yaşam için ne kadar önemli olduklarına göre ağırlıklandırılmış yedi alan puanı; her biri, o veriye sahip şehirler arasında bir yüzdelik dilimdir. Sıralamalar yalnızca yüksek güvenilirlikteki şehirleri sayar: altı veya daha fazla alan ve yirmi veya daha fazla katkı sağlayan.

67100 üzerinden
YaşanabilirlikOrta güvenilirlik
  • Satın alma gücü%2583
  • Güvenlikülke%2051
  • Sağlıkülke%1561
  • İklim%10100
  • Hava kalitesi%1075
  • Bağlantıülke%1047
  • Maliyet%1043
Her alan nasıl puanlanır
Satın alma gücü, %25
Yerel net maaşın yerel fiyatlarla neler satın aldığı, yüzdelik dilim olarak.
Güvenlik, %20
Şehir için Numbeo güvenlik endeksi; şehrin anketi yoksa ülkesinin endeksi.
Sağlık, %15
Numbeo sağlık hizmeti endeksi: önce şehir, sonra ülke.
İklim, %10
Ankete dahil edilen yerlerde Numbeo iklim endeksi, diğer yerlerde NASA iklim normallerinden bir konfor puanı.
Hava kalitesi, %10
30 günlük ortalama ABD AQI, 0-100 ölçeğinde: AQI 25 veya daha temizde 100, 150 veya daha kötüde 0.
Bağlantı, %10
Sabit geniş bant medyan indirme hızının yüzdelik dilimi: önce şehir, sonra ülke.
Maliyet, %10
Daha ucuz yerler daha yüksek puan alır: yaşam maliyeti artı kira endeksinin tersine çevrilmiş yüzdelik dilimi.
Avustralya içinde yaşanabilirlik sıralaması
#2
En ucuz şehir sıralaması, dünya genelinde
#1.938

Maliyeti nedir

Ayda ABD doları. Endeksler, 100 olan New York ile karşılaştırılır; değişimler bir yıl önceki aynı aya göredir.

Yaşam maliyeti endeksi
51,4
New York = 100, kira hariç
+%6,012 ayda
Kira endeksi
24,8
New York = 100
+%55,212 ayda
Satın alma gücü
213,1
Maliyete karşı net maaş, New York = 100
Net maaş
$3.260
Ortalama, vergi sonrası
Tek kişi
$1.769
kirasız $788
Dört kişilik aile
$4.440
kirasız $2.758
Kira, merkezde bir yatak odalı
$982
net maaşın %%30'i
Gelire karşı fiyat
5,2
90 m² bir daire almak için gereken gelir yılı

Fiyatlar

ABD doları cinsinden 55 günlük fiyat, bu ayın katkılarının medyanı, her biri seçtiğiniz bir tabana göre.

Şununla karşılaştır

Farklar New York'a göredir; turkuaz renk daha düşük bir fiyatı (veya daha yüksek bir maaşı) işaretler.

Logan City içinde fiyatlar, ABD doları, New York ile karşılaştırmalı
ÜrünLogan CityNew YorkFark
Restoranlar
Yemek, ucuz restoran$9,12$25,00−%64
2 kişilik yemek, orta segment restoran (3 çeşit)$35,06$140−%75
McDonald's'ta menü (veya benzeri kombo menü)$9,82$14,00−%30
Yerli bira (0,5 l, fıçı)$6,31$8,00−%21
İthal bira (0,33 l şişe, restoranda)$5,08$10,00−%49
Cappuccino (normal)$3,27$6,38−%49
Kola/Pepsi (0,33 l şişe)$2,45$3,80−%36
Su (0,33 l şişe)$2,10$2,90−%28
Marketler
Süt (1 l)$1,12$1,36−%18
Taze beyaz ekmek (500 g)$1,42$4,69−%70
Pirinç, beyaz (1 kg)$1,40$6,97−%80
Yumurta (12 adet)$3,85$5,73−%33
Yerel peynir (1 kg)$7,01$17,38−%60
Tavuk göğsü (1 kg)$7,01$15,11−%54
Sığır eti (1 kg, veya benzeri kırmızı et)$14,76$17,77−%17
Elma (1 kg)$3,89$6,11−%36
Muz (1 kg)$3,12$2,20+%42
Portakal (1 kg)$3,42$5,77−%41
Domates (1 kg)$4,24$6,25−%32
Patates (1 kg)$1,58$3,47−%54
Soğan (1 kg)$1,75$4,17−%58
Marul (1 adet)$1,75$2,72−%36
Su (1,5 l şişe)$2,35$2,50−%6
Şarap şişesi, orta segment$14,30$20,00−%29
Yerli bira (0,5 l şişe)$2,12$3,21−%34
İthal bira (0,33 l şişe)$6,76$3,96+%71
Sigara (20'li paket, Marlboro)$44,87$19,00+%136
Ulaşım
Tek yön bilet, yerel ulaşım$0,35$3,00−%88
Aylık abonman, normal fiyat—$140—
Taksi açılış ücreti, normal tarife$2,17$3,00−%28
Taksi, 1 km, normal tarife$1,61$2,18−%26
Taksi, 1 saat bekleme, normal tarife$36,18$42,00−%14
Benzin (1 l)$1,20$1,10+%9
Volkswagen Golf 1.4 90 kW Trendline (veya benzeri sıfır araç)$27.128$35.458−%23
Toyota Corolla Sedan 1.6 l 97 kW (veya benzeri sıfır araç)$33.205$25.309+%31
Faturalar, aylık
Temel faturalar, 85 m² daire (elektrik, ısınma, soğutma, su, çöp)$219$232−%6
Mobil tarife (görüşme + 10 GB veri)$17,53$73,50−%76
İnternet (60 Mb/sn ve üzeri, sınırsız, kablo/ADSL)$41,72$71,93−%42
Spor ve eğlence
Spor salonu, aylık üyelik (1 yetişkin)$56,09$126−%55
Tenis kortu kirası (1 saat, hafta sonu)$17,53$62,38−%72
Sinema, 1 koltuk, uluslararası vizyon$11,22$23,00−%51
Çocuk bakımı
Anaokulu, tam gün, özel (aylık, 1 çocuk)$2.177$3.366−%35
Uluslararası ilkokul (yıllık, 1 çocuk)$11.924$60.589−%80
Giyim ve ayakkabı
1 kot pantolon (Levi's 501 veya benzeri)$76,83$72,80+%6
1 yazlık elbise, zincir mağaza (Zara, H&M)$54,58$53,22+%3
1 çift Nike koşu ayakkabısı, orta segment$104$118−%11
1 çift erkek deri klasik ayakkabı$70,12$125−%44
Kira, aylık
Daire (1 yatak odalı) şehir merkezinde$982$4.438−%78
Daire (1 yatak odalı) merkez dışında$841$3.033−%72
Daire (3 yatak odalı) şehir merkezinde$1.683$9.242−%82
Daire (3 yatak odalı) merkez dışında$1.689$5.461−%69
Daire satın alma
Metrekare fiyatı, şehir merkezinde daire$3.506$18.759−%81
Metrekare fiyatı, merkez dışında daire$3.295$6.523−%49
Maaş ve finansman
Vergi sonrası ortalama aylık net maaş$3.260$5.163−%37
İpotek faiz oranı, 20 yıl sabit (%)%5,73%6,49−0,8 pu.

Üç yıllık fiyatlar

Her çizgi ilk ayda 100'den başlar, böylece kiradaki bir artış, aynı ölçekte maaştaki bir artışla karşılaştırılabilir. Temel sepet, on iki günlük fiyattan oluşur. Gerçek değerleri görmek için üzerine gelin.

Aylık değerleri göster
AyTemel sepet endeksiKira, 1 yatak odalıNet maaş
Eyl 202657,1$982$3.260
Ağu 2026—$1.002$3.329
Haz 2026———
May 202656,3$1.011$3.357
Kas 202564,2$909$3.018
Eyl 202549,9$633$3.043
Ağu 202549,1$627$3.018
May 202552,3$898$2.983
Nis 202551,0$898$2.982
Mar 202549,1$875$2.905
Şub 202545,2$878$2.917
Oca 202545,2$859$2.875
Ara 202451,4$911$3.027
Eki 202452,4$920$3.054
Eyl 202462,3$950$2.918
Ağu 202459,8$909$2.793
Tem 202461,3$936$2.876
Haz 202460,9$651$2.850
May 202454,6$910$2.827
Nis 202459,9$913$2.803
Mar 202462,4$912—
Şub 202456,2$922—
Oca 2024—$936—
Ara 2023—$1.203$3.340
Kas 2023—$1.142$3.172
Eki 2023—$1.157$3.214

Güvenlik

Numbeo suç anketi. Her iki endeks de 0 ile 100 arasındadır; aynı cevapların iki yüzüdür.

Ülke düzeyinde: yaşanabilirlik puanı Avustralya güvenlik değerini kullanır

Logan City için henüz bir suç anketi yayınlanmadı.

Yaşam kalitesi

Logan City için Numbeo tarafından yayınlanan endeksler. Numbeo'nun hesapladığı şekliyle, yukarıdaki bu endeksin kendi değerlerinin yanında listelenmiştir.

Numbeo, Logan City şehrini henüz yaşam kalitesine göre sıralamadı.

İklim

NASA POWER iklim normallerine göre aylık ortalamalar. Sıcaklık bantları her şehir sayfasında aynı ölçeği kullanır.

Yıllık ortalama
21,1 °C
En sıcak ayOcak
25,4 °C
En soğuk ayTemmuz
16,0 °C
Yıllık yağış
1.100 mm
NemBağıl, yıllık ortalama
%71
GüneşlenmeGünlük güneş enerjisi
5,1 kWh/m²
Açık gökyüzü günleriYıllık
37
Konfor puanı0-100, 14-22 °C'de 100
100

Hava, internet ve konut

Son 30 günün havası, en son ayın geniş bant testleri ve emlak anketi.

Hava

Orta
ABD AQI, son 3 günün ortalaması
24 Eyl 202626 Eyl 2026
Sağlıksız günler
0100 üstü AQI
En kötü gün
59
PM2,5
12,4µg/m³, ortalama
Hava puanı
750-100

İnternet

Avustralya medyanı; şehir listede yok
174Mb/sn indirme, sabit internet, medyan
Yükleme
42Mb/sn, sabit
Gecikme
9ms, sabit
Mobil indirme
121Mb/sn
Mobil gecikme
20ms

Speedtest Global Index, Ağu 2026.

Konut

$3.506Merkezde satın almak için m² başına, dışarıda $3.295
Gelire karşı fiyat
5,2Gelir yılı, 90 m² daire
Kiraya karşı fiyat
16,7Kira yılı, merkez
Kira getirisi
%6,0Brüt, merkez
İpotek faiz oranı
%6,1720 yıl sabit
Merkezde 80 m²
7,2Net maaş yılı

Numbeo emlak anketi, 20 Eyl 2026.

Nüfus ve toplum

Logan City'de kimler yaşıyor ve Avustralya birlikte nasıl yaşıyor. Her değer, şehri mi yoksa tüm ülkeyi mi tanımladığını ve nereden geldiğini belirtir.

NüfusŞehir, Wikidata
345.098
YoğunlukŞehir, Wikidata
km² başına 360
RakımŞehir, Wikidata
29 m
Medyan yaşÜlke geneli, CIA World Factbook
38,5 yaş
65 yaş ve üzeriÜlke geneli, CIA World Factbook
%17
Yurt dışında doğanlarÜlke geneli, World Bank
%30

Din

Ülke geneli
  • Hristiyanlık%44
  • Din yok%39
  • İslam%3,2
  • Hinduizm%2,7
  • Budizm%2,4
  • Halk dinleri%1,3
  • Diğer dinler%0,8
  • Yahudilik%0,4

Çeşitlilik endeksi 0,65; 0, herkesin aynı dini paylaştığı anlamına gelir.

Kaynak: Wikipedia, ülkeye göre dinler, 2020

Diller

Ülke geneli
  • İngilizce%72
  • Çince%2,7
  • Arapça%1,4
  • Vietnamca%1,3

Kaynak: CIA World Factbook, 2021

Toplum nasıl işler

Ülke geneli

Ulusal kültürün altı boyutu, tek bir 0-100 ölçeğinde.

  • Siz mi, grubunuz mu90İnsanlar grubuna bakarHerkes kendine bakar
  • Eşitlik62Hiyerarşi kabul edilirGüç paylaşılır
  • Kurallar ve kesinlik51Kurallar ve sürprizler konusunda rahatNet kurallar, şansa az yer bırakılır
  • Başarı mı, ilgi mi61İlgi ve yaşam kalitesi önceliklidirBaşarı ve performans önceliklidir
  • İleriye bakmak21Gelenek ve hızlı sonuçlarUzun vadeli tasarruf ve planlama
  • Hayattan keyif almak71Ölçülülük ve görevEğlence ve boş zaman önemlidir

Kaynak: Hofstede'nin kültürel boyutları, 2015

Özgürlükler

Ülke geneli

Freedom HouseÖzgür

  • Freedom in the World Freedom House94
  • Democracy Index EIU, 10 üzerinden8,9
  • Basın özgürlüğü RSF75
  • LGBTQ+ eşitliği Equaldex78
  • Parlamentodaki kadınlar sandalye oranı%46

Kaynak: Freedom House, EIU ve RSF (Wikipedia üzerinden), Equaldex, World Bank, 2026

Mutluluk

Ülke geneli
6,9/10Ortalama yaşam değerlendirmesi

Kaynak: World Happiness Report (Wikipedia üzerinden), 2026

Logan City gibi şehirler

Diğer ülkelerde, en yakın yaşanabilirlik puanı ve yaşam maliyeti endeksiyle.

Bu sayılar hakkında

Bu sayfadaki değerlerin dayandığı şey.

Güvenilirlik
Orta güvenilirlik
Katkı sağlayanlar
14Numbeo fiyat anketi
En son fiyatlar
Eyl 2026O ay 1 ölçüm
Fiyatlı aylar
12'de 5Son 12 ay
Fiyatlandırılan ürünler
%9855 üründen
Konum
GeoNames referans şehriyle eşleştirildi
Endeks yeniden oluşturuldu
26 Eyl 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.