Al Jadīd

Libia

Liczba ludności
126 000
Współrzędne
27,05° N, 14,40° W
Strefa czasowa
Africa/Tripoli
Niska wiarygodność
Al Jadīd w 27,05° N, 14,40° W

Jakość życia

Siedem wyników domenowych, ważonych. 4 z nich ma dane dla Al Jadīd; brakujące są pomijane w średniej, a nie liczone jako zero.

58na 100
Jakość życiaNiska wiarygodność
  • Siła nabywcza25%Brak danych
  • Bezp.kraj20%47
  • Opieka zdrowotna15%Brak danych
  • Klimat10%97
  • Jakość powietrza10%76
  • Łącznośćkraj10%25
  • Koszty10%Brak danych
Jak punktowana jest każda domena
Siła nabywcza, 25%
Co lokalna pensja netto kupuje przy lokalnych cenach, jako percentyl.
Bezp., 20%
Wskaźnik bezpieczeństwa Numbeo dla miasta lub, gdy miasto nie ma ankiety, dla jego kraju.
Opieka zdrowotna, 15%
Wskaźnik opieki zdrowotnej Numbeo, najpierw miasto, potem kraj.
Klimat, 10%
Wskaźnik klimatu Numbeo tam, gdzie badany, w innym razie wynik komfortu z norm klimatycznych NASA.
Jakość powietrza, 10%
Średni 30-dniowy amerykański AQI w skali 0-100: 100 przy AQI 25 lub czystszym, 0 przy 150 lub gorszym.
Łączność, 10%
Percentyl mediany prędkości pobierania stacjonarnego łącza szerokopasmowego, najpierw miasto, potem kraj.
Koszty, 10%
Tańsze miejsca punktują wyżej: percentyl wskaźnika kosztów utrzymania plus czynsz, odwrócony.

Ile to kosztuje

Dolary amerykańskie miesięcznie, względem Nowego Jorku.

Nikt nie podał cen dla Al Jadīd w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, więc nie ma jeszcze kosztów do pokazania. Zobacz miasta Libia, które je mają.

Ceny

Codzienne ceny w dolarach amerykańskich, mediana wkładów z tego miesiąca.

W tym roku nie zgłoszono cen dla Al Jadīd.

Trzy lata cen

Każda linia zaczyna się od 100 w pierwszym miesiącu, dzięki czemu wzrost czynszu można odczytać względem wzrostu pensji, w tej samej skali. Koszyk podstawowy to dwanaście codziennych cen. Najedź kursorem, aby zobaczyć rzeczywiste wartości.

Na razie mniej niż trzy miesiące cen; trend pojawi się, gdy będzie wystarczająco dużo historii.

Bezp.

Ankieta przestępczości Numbeo. Oba wskaźniki mieszczą się w zakresie 0-100; to dwie strony tych samych odpowiedzi.

Na poziomie kraju: wynik jakości życia wykorzystuje wskaźnik bezpieczeństwa Libia

Dla Al Jadīd nie opublikowano jeszcze ankiety przestępczości.

Jakość życia

Wskaźniki opublikowane przez Numbeo dla Al Jadīd. Podane tak, jak oblicza je Numbeo, obok własnych wartości tego wskaźnika powyżej.

Numbeo nie sklasyfikowało jeszcze Al Jadīd pod względem jakości życia.

Klimat

Średnie miesięczne z norm klimatycznych NASA POWER. Przedziały temperatur używają tej samej skali na każdej stronie miasta.

Średnia roczna
22,7 °C
Najcieplejszy miesiącsierpień
31,9 °C
Najzimniejszy miesiącstyczeń
10,4 °C
Opady rocznie
29 mm
WilgotnośćWzględna, średnia roczna
31%
NasłonecznienieEnergia słoneczna dziennie
6,2 kWh/m²
Dni z czystym niebemRocznie
200
Wynik komfortu0-100, 100 przy 14-22 °C
97

Powietrze, internet i mieszkalnictwo

Ostatnie 30 dni jakości powietrza, najnowszy miesiąc testów łącza szerokopasmowego oraz ankieta nieruchomości.

AQI

Umiarkowana
Amerykański AQI, średnia z ostatnich 2 dni
24 wrz 202625 wrz 2026
Dni niezdrowe
0AQI powyżej 100
Najgorszy dzień
56
PM2,5
13,2µg/m³, średnio
Wynik powietrza
760-100

Internet

Mediana Libia; miasto nie wymienione
11Mb/s pobierania, internet stacjonarny, mediana
Wysyłanie
8Mb/s, stacjonarne
Opóźnienie
28ms, stacjonarne
Pobieranie mobilne
20Mb/s
Opóźnienie mobilne
23ms

Speedtest Global Index, sie 2026.

Mieszkalnictwo

Brak jeszcze ankiety nieruchomości dla Al Jadīd.

Ludność i społeczeństwo

Kto mieszka w Al Jadīd i jak wygląda życie w Libia. Każda liczba wskazuje, czy dotyczy miasta czy całego kraju, oraz skąd pochodzi.

PopulacjaMiasto, GeoNames
126 386
Mediana wiekuCały kraj, CIA World Factbook
26,4 lat
65 lat i więcejCały kraj, CIA World Factbook
4,6%
Urodzeni za granicąCały kraj, World Bank
12%

Religia

Cały kraj
  • Islam97%
  • Chrześcijaństwo2,7%
  • Buddyzm0,3%
  • Brak religii0,2%

Wskaźnik różnorodności 0,07, gdzie 0 oznacza, że wszyscy wyznają tę samą religię.

Źródło: Wikipedia, religie według krajów, 2020

Języki

Cały kraj
  • ArabskiUrzędowy
  • Włoski
  • Angielski

Znajomość angielskiego jest na poziomie bardzo niski (wynik EF 395).

Źródło: CIA World Factbook, EF English Proficiency Index

Jak działa społeczeństwo

Cały kraj

Sześć wymiarów kultury narodowej na jednej skali od 0 do 100.

Hofstede nie publikuje wyników dla Libia; to szacunki dla jego regionu.

  • Ty czy Twoja grupa38Ludzie dbają o swoją grupęKażdy dba o siebie
  • Równość20Hierarchia jest akceptowanaWładza jest dzielona
  • Zasady i pewność68Swobodne podejście do zasad i niespodzianekJasne zasady, niewiele pozostawione przypadkowi
  • Sukces czy troska53Troska i jakość życia są najważniejszeOsiągnięcia i sukces są najważniejsze
  • Patrzenie w przyszłość23Tradycja i szybkie efektyOszczędzanie i planowanie na długi okres
  • Cieszenie się życiem34Powściągliwość i obowiązekLiczą się zabawa i czas wolny

Źródło: Wymiary kulturowe Hofstedego, 2015

Wolności

Cały kraj

Freedom HouseNiewolny

  • Freedom in the World Freedom House10
  • Democracy Index EIU, na 102,3
  • Wolność prasy RSF40
  • Równość LGBTQ+ Equaldex13
  • Kobiety w parlamencie odsetek miejsc16%

Źródło: Freedom House, EIU i RSF via Wikipedia, Equaldex, World Bank, 2026

Szczęście

Cały kraj
5,7/10Średnia ocena życia

Źródło: World Happiness Report via Wikipedia, 2026

Miasta podobne do Al Jadīd

W innych krajach, o najbliższym wyniku jakości życia i wskaźniku kosztów utrzymania.

Nie znaleziono jeszcze porównywalnych miast.

O tych liczbach

Na czym opierają się dane na tej stronie.

Wiarygodność
Niska wiarygodność
Użytkownicy
—Ankieta cenowa Numbeo
Najnowsze ceny
—
Miesiące z cenami
—Ostatnie 12 miesięcy
Wycenione pozycje
—Z 55 pozycji
Lokalizacja
Dopasowane do miasta referencyjnego GeoNames
Wskaźnik odbudowany
25 wrz 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.