At-Tafila

Jordania

Liczba ludności
25 000
Współrzędne
30,84° N, 35,60° W
Strefa czasowa
Asia/Amman
Ceny dla
wrz 2026
Niska wiarygodność0 użytkowników
At-Tafila w 30,84° N, 35,60° W

Jakość życia

Siedem wyników domenowych, ważonych. 4 z nich ma dane dla At-Tafila; brakujące są pomijane w średniej, a nie liczone jako zero.

52na 100
Jakość życiaNiska wiarygodność
  • Siła nabywcza25%Brak danych
  • Bezp.kraj20%55
  • Opieka zdrowotnakraj15%58
  • Klimat10%Brak danych
  • Jakość powietrzakraj10%37
  • Łącznośćkraj10%51
  • Koszty10%Brak danych
Jak punktowana jest każda domena
Siła nabywcza, 25%
Co lokalna pensja netto kupuje przy lokalnych cenach, jako percentyl.
Bezp., 20%
Wskaźnik bezpieczeństwa Numbeo dla miasta lub, gdy miasto nie ma ankiety, dla jego kraju.
Opieka zdrowotna, 15%
Wskaźnik opieki zdrowotnej Numbeo, najpierw miasto, potem kraj.
Klimat, 10%
Wskaźnik klimatu Numbeo tam, gdzie badany, w innym razie wynik komfortu z norm klimatycznych NASA.
Jakość powietrza, 10%
Średni 30-dniowy amerykański AQI w skali 0-100: 100 przy AQI 25 lub czystszym, 0 przy 150 lub gorszym.
Łączność, 10%
Percentyl mediany prędkości pobierania stacjonarnego łącza szerokopasmowego, najpierw miasto, potem kraj.
Koszty, 10%
Tańsze miejsca punktują wyżej: percentyl wskaźnika kosztów utrzymania plus czynsz, odwrócony.

Ile to kosztuje

Dolary amerykańskie miesięcznie, względem Nowego Jorku.

Nikt nie podał cen dla At-Tafila w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, więc nie ma jeszcze kosztów do pokazania. Zobacz miasta Jordania, które je mają.

Ceny

55 codziennych cen w dolarach amerykańskich, mediana wkładów z tego miesiąca, każda względem wybranej przez Ciebie bazy.

Porównaj z

Różnice są względem Nowego Jorku; morski kolor oznacza cenę niższą (lub pensję wyższą).

Ceny w At-Tafila, dolary amerykańskie, w porównaniu z Nowy Jork
PozycjaAt-TafilaNowy JorkRóżnica
Restauracje
Posiłek, tania restauracja4,32 USD25,00 USD−83%
Posiłek dla 2 osób, restauracja średniej klasy (3 dania)28,21 USD140 USD−80%
Zestaw w McDonald's (lub równoważny zestaw)5,64 USD14,00 USD−60%
Piwo krajowe (0,5 l, z beczki)5,64 USD8,00 USD−30%
Piwo importowane (butelka 0,33 l, restauracja)7,05 USD10,00 USD−30%
Cappuccino (zwykłe)3,53 USD6,37 USD−45%
Cola/Pepsi (butelka 0,33 l)0,35 USD3,80 USD−91%
Woda (butelka 0,33 l)0,46 USD2,89 USD−84%
Zakupy
Mleko (1 l)1,69 USD1,36 USD+24%
Świeży biały chleb (500 g)—4,68 USD—
Ryż biały (1 kg)—6,97 USD—
Jajka (12)—5,73 USD—
Ser lokalny (1 kg)—17,38 USD—
Filety z kurczaka (1 kg)—15,11 USD—
Wołowina (1 kg, lub równoważne czerwone mięso)—17,77 USD—
Jabłka (1 kg)2,12 USD6,11 USD−65%
Banany (1 kg)2,12 USD2,20 USD−4%
Pomarańcze (1 kg)1,41 USD5,77 USD−76%
Pomidor (1 kg)—6,25 USD—
Ziemniaki (1 kg)—3,47 USD—
Cebula (1 kg)—4,17 USD—
Sałata (1 główka)—2,72 USD—
Woda (butelka 1,5 l)0,49 USD2,50 USD−80%
Butelka wina, średniej klasy—20,00 USD—
Piwo krajowe (butelka 0,5 l)—3,21 USD—
Piwo importowane (butelka 0,33 l)—3,96 USD—
Papierosy (paczka 20 szt., Marlboro)3,17 USD19,00 USD−83%
Transport
Bilet jednorazowy, komunikacja lokalna—3,00 USD—
Bilet miesięczny, cena normalna—140 USD—
Opłata początkowa taksówki, taryfa normalna—3,00 USD—
Taksówka, 1 km, taryfa normalna—2,18 USD—
Taksówka, 1 godzina oczekiwania, taryfa normalna—42,00 USD—
Benzyna (1 l)—1,10 USD—
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (lub równoważny nowy samochód)—35 458 USD—
Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW (lub równoważny nowy samochód)—25 309 USD—
Opłaty, miesięcznie
Podstawowe opłaty, mieszkanie 85 m² (prąd, ogrzewanie, chłodzenie, woda, śmieci)———
Abonament komórkowy (rozmowy + 10 GB danych)—73,50 USD—
Internet (60 Mb/s+, bez limitu, kabel/ADSL)—71,93 USD—
Sport i rekreacja
Siłownia, opłata miesięczna (1 dorosły)—126 USD—
Wynajem kortu tenisowego (1 godzina, weekend)—62,38 USD—
Kino, 1 miejsce, premiera międzynarodowa—23,00 USD—
Opieka nad dziećmi
Przedszkole, cały dzień, prywatne (miesięcznie, 1 dziecko)—3366 USD—
Międzynarodowa szkoła podstawowa (rocznie, 1 dziecko)—60 589 USD—
Odzież i obuwie
1 para dżinsów (Levi's 501 lub podobne)—72,80 USD—
1 letnia sukienka, sieciówka (Zara, H&M)—53,22 USD—
1 para butów do biegania Nike, średniej klasy—118 USD—
1 para skórzanych butów męskich, eleganckich—125 USD—
Czynsz, miesięcznie
Mieszkanie (1 pokój) w centrum miasta—4417 USD—
Mieszkanie (1 pokój) poza centrum—3033 USD—
Mieszkanie (3 pokoje) w centrum miasta—9242 USD—
Mieszkanie (3 pokoje) poza centrum—5461 USD—
Kupno mieszkania
Cena za metr kwadratowy, mieszkanie w centrum miasta—18 759 USD—
Cena za metr kwadratowy, mieszkanie poza centrum—6523 USD—
Pensja i finansowanie
Średnia miesięczna pensja netto, po opodatkowaniu—5178 USD—
Oprocentowanie kredytu hipotecznego, stałe na 20 lat (%)—6,49%—

Trzy lata cen

Każda linia zaczyna się od 100 w pierwszym miesiącu, dzięki czemu wzrost czynszu można odczytać względem wzrostu pensji, w tej samej skali. Koszyk podstawowy to dwanaście codziennych cen. Najedź kursorem, aby zobaczyć rzeczywiste wartości.

Pokaż wartości miesięczne
MiesiącWskaźnik koszyka podstawowegoCzynsz, 1 pokójPensja netto
wrz 2026———
sie 2026———
lip 2026———
cze 2026———
maj 2026———
kwi 2026———
mar 2026———
lut 2026———
sty 2026———
gru 2025———
maj 2025——423 USD
lip 2024——423 USD
cze 2024——423 USD
maj 2024——423 USD
kwi 2024——423 USD
mar 2024——423 USD
lut 2024——423 USD
sty 2024——423 USD
gru 2023——423 USD
lis 2023——423 USD
paź 2023——423 USD

Bezp.

Ankieta przestępczości Numbeo. Oba wskaźniki mieszczą się w zakresie 0-100; to dwie strony tych samych odpowiedzi.

Na poziomie kraju: wynik jakości życia wykorzystuje wskaźnik bezpieczeństwa Jordania

Dla At-Tafila nie opublikowano jeszcze ankiety przestępczości.

Jakość życia

Wskaźniki opublikowane przez Numbeo dla At-Tafila. Podane tak, jak oblicza je Numbeo, obok własnych wartości tego wskaźnika powyżej.

Numbeo nie sklasyfikowało jeszcze At-Tafila pod względem jakości życia.

Klimat

Średnie miesięczne z norm klimatycznych NASA POWER. Przedziały temperatur używają tej samej skali na każdej stronie miasta.

Brak jeszcze miesięcznych norm klimatycznych dla At-Tafila.

Średnia roczna
—
Najcieplejszy miesiąc
—
Najzimniejszy miesiąc
—
Opady rocznie
—
WilgotnośćWzględna, średnia roczna
—
NasłonecznienieEnergia słoneczna dziennie
—
Dni z czystym niebemRocznie
—
Wynik komfortu0-100, 100 przy 14-22 °C
—

Powietrze, internet i mieszkalnictwo

Ostatnie 30 dni jakości powietrza, najnowszy miesiąc testów łącza szerokopasmowego oraz ankieta nieruchomości.

AQI

Szacunek na poziomie kraju

Brak odczytów jakości powietrza dla At-Tafila.

Internet

Mediana Jordania; miasto nie wymienione
199Mb/s pobierania, internet stacjonarny, mediana
Wysyłanie
145Mb/s, stacjonarne
Opóźnienie
5ms, stacjonarne
Pobieranie mobilne
49Mb/s
Opóźnienie mobilne
19ms

Speedtest Global Index, sie 2026.

Mieszkalnictwo

Brak jeszcze ankiety nieruchomości dla At-Tafila.

Miasta podobne do At-Tafila

W innych krajach, o najbliższym wyniku jakości życia i wskaźniku kosztów utrzymania.

Nie znaleziono jeszcze porównywalnych miast.

O tych liczbach

Na czym opierają się dane na tej stronie.

Wiarygodność
Niska wiarygodność
Użytkownicy
0Ankieta cenowa Numbeo
Najnowsze ceny
wrz 20265 odczytów w tym miesiącu
Miesiące z cenami
8 z 12Ostatnie 12 miesięcy
Wycenione pozycje
26%27 pozycji koszyka z mediany krajowej
Lokalizacja
Dopasowane do rozszerzonej listy GeoNames
Wskaźnik odbudowany
25 wrz 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.