Debre Zeit

Etiopia

Liczba ludności
207 000
Współrzędne
8,75° N, 38,98° W
Strefa czasowa
Africa/Addis Ababa
Ceny dla
wrz 2026

Jedna osoba potrzebuje około 950 USD miesięcznie w Debre Zeit, z czynszem: 84% mniej niż w Nowym Jorku.

Niska wiarygodność0 użytkowników
Debre Zeit w 8,75° N, 38,98° W

Jakość życia

Siedem wyników domenowych, ważonych. 5 z nich ma dane dla Debre Zeit; brakujące są pomijane w średniej, a nie liczone jako zero.

58na 100
Jakość życiaNiska wiarygodność
  • Siła nabywcza25%Brak danych
  • Bezp.kraj20%50
  • Opieka zdrowotna15%Brak danych
  • Klimat10%100
  • Jakość powietrza10%53
  • Łącznośćkraj10%25
  • Koszty10%73
Jak punktowana jest każda domena
Siła nabywcza, 25%
Co lokalna pensja netto kupuje przy lokalnych cenach, jako percentyl.
Bezp., 20%
Wskaźnik bezpieczeństwa Numbeo dla miasta lub, gdy miasto nie ma ankiety, dla jego kraju.
Opieka zdrowotna, 15%
Wskaźnik opieki zdrowotnej Numbeo, najpierw miasto, potem kraj.
Klimat, 10%
Wskaźnik klimatu Numbeo tam, gdzie badany, w innym razie wynik komfortu z norm klimatycznych NASA.
Jakość powietrza, 10%
Średni 30-dniowy amerykański AQI w skali 0-100: 100 przy AQI 25 lub czystszym, 0 przy 150 lub gorszym.
Łączność, 10%
Percentyl mediany prędkości pobierania stacjonarnego łącza szerokopasmowego, najpierw miasto, potem kraj.
Koszty, 10%
Tańsze miejsca punktują wyżej: percentyl wskaźnika kosztów utrzymania plus czynsz, odwrócony.

Ile to kosztuje

Dolary amerykańskie miesięcznie. Wskaźniki porównują z Nowym Jorkiem, który wynosi 100; zmiany są względem tego samego miesiąca rok wcześniej.

Wskaźnik kosztów utrzymania
47,8
Nowy Jork = 100, bez czynszu
−6,6%w 12 miesięcy
Wskaźnik czynszu
—
Nowy Jork = 100
Siła nabywcza
—
Pensja netto względem kosztów, Nowy Jork = 100
Pensja netto
—
Średnio, po opodatkowaniu
Jedna osoba
950 USD
733 USD bez czynszu
Rodzina czteroosobowa
2999 USD
2564 USD bez czynszu
Czynsz, jeden pokój w centrum
—
Miesięcznie
Cena względem dochodu
—
Lata dochodu na zakup mieszkania 90 m²

Ceny

55 codziennych cen w dolarach amerykańskich, mediana wkładów z tego miesiąca, każda względem wybranej przez Ciebie bazy.

Porównaj z

Różnice są względem Nowego Jorku; morski kolor oznacza cenę niższą (lub pensję wyższą).

Ceny w Debre Zeit, dolary amerykańskie, w porównaniu z Nowy Jork
PozycjaDebre ZeitNowy JorkRóżnica
Restauracje
Posiłek, tania restauracja4,00 USD25,00 USD−84%
Posiłek dla 2 osób, restauracja średniej klasy (3 dania)42,50 USD140 USD−70%
Zestaw w McDonald's (lub równoważny zestaw)6,50 USD14,00 USD−54%
Piwo krajowe (0,5 l, z beczki)0,80 USD8,00 USD−90%
Piwo importowane (butelka 0,33 l, restauracja)2,25 USD10,00 USD−78%
Cappuccino (zwykłe)0,92 USD6,38 USD−86%
Cola/Pepsi (butelka 0,33 l)0,61 USD3,80 USD−84%
Woda (butelka 0,33 l)0,66 USD2,90 USD−77%
Zakupy
Mleko (1 l)1,08 USD1,36 USD−21%
Świeży biały chleb (500 g)1,19 USD4,69 USD−75%
Ryż biały (1 kg)2,16 USD6,97 USD−69%
Jajka (12)1,77 USD5,73 USD−69%
Ser lokalny (1 kg)7,39 USD17,38 USD−57%
Filety z kurczaka (1 kg)10,11 USD15,11 USD−33%
Wołowina (1 kg, lub równoważne czerwone mięso)9,23 USD17,77 USD−48%
Jabłka (1 kg)5,38 USD6,11 USD−12%
Banany (1 kg)0,66 USD2,20 USD−70%
Pomarańcze (1 kg)2,18 USD5,77 USD−62%
Pomidor (1 kg)0,68 USD6,25 USD−89%
Ziemniaki (1 kg)0,48 USD3,47 USD−86%
Cebula (1 kg)1,07 USD4,17 USD−74%
Sałata (1 główka)0,67 USD2,72 USD−75%
Woda (butelka 1,5 l)0,59 USD2,50 USD−76%
Butelka wina, średniej klasy5,62 USD20,00 USD−72%
Piwo krajowe (butelka 0,5 l)0,69 USD3,21 USD−79%
Piwo importowane (butelka 0,33 l)1,25 USD3,96 USD−68%
Papierosy (paczka 20 szt., Marlboro)8,00 USD19,00 USD−58%
Transport
Bilet jednorazowy, komunikacja lokalna—3,00 USD—
Bilet miesięczny, cena normalna—140 USD—
Opłata początkowa taksówki, taryfa normalna1,32 USD3,00 USD−56%
Taksówka, 1 km, taryfa normalna0,28 USD2,18 USD−87%
Taksówka, 1 godzina oczekiwania, taryfa normalna2,00 USD42,00 USD−95%
Benzyna (1 l)0,93 USD1,10 USD−15%
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (lub równoważny nowy samochód)55 000 USD35 458 USD+55%
Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW (lub równoważny nowy samochód)55 600 USD25 309 USD+120%
Opłaty, miesięcznie
Podstawowe opłaty, mieszkanie 85 m² (prąd, ogrzewanie, chłodzenie, woda, śmieci)205 USD232 USD−12%
Abonament komórkowy (rozmowy + 10 GB danych)7,31 USD73,50 USD−90%
Internet (60 Mb/s+, bez limitu, kabel/ADSL)212 USD71,93 USD+195%
Sport i rekreacja
Siłownia, opłata miesięczna (1 dorosły)—126 USD—
Wynajem kortu tenisowego (1 godzina, weekend)—62,38 USD—
Kino, 1 miejsce, premiera międzynarodowa3,75 USD23,00 USD−84%
Opieka nad dziećmi
Przedszkole, cały dzień, prywatne (miesięcznie, 1 dziecko)136 USD3366 USD−96%
Międzynarodowa szkoła podstawowa (rocznie, 1 dziecko)30 188 USD60 589 USD−50%
Odzież i obuwie
1 para dżinsów (Levi's 501 lub podobne)33,14 USD72,80 USD−54%
1 letnia sukienka, sieciówka (Zara, H&M)70,86 USD53,22 USD+33%
1 para butów do biegania Nike, średniej klasy78,65 USD118 USD−33%
1 para skórzanych butów męskich, eleganckich82,70 USD125 USD−34%
Czynsz, miesięcznie
Mieszkanie (1 pokój) w centrum miasta—4438 USD—
Mieszkanie (1 pokój) poza centrum—3033 USD—
Mieszkanie (3 pokoje) w centrum miasta—9242 USD—
Mieszkanie (3 pokoje) poza centrum—5461 USD—
Kupno mieszkania
Cena za metr kwadratowy, mieszkanie w centrum miasta—18 759 USD—
Cena za metr kwadratowy, mieszkanie poza centrum—6523 USD—
Pensja i finansowanie
Średnia miesięczna pensja netto, po opodatkowaniu—5163 USD—
Oprocentowanie kredytu hipotecznego, stałe na 20 lat (%)18,50%6,49%+12,0 pkt

Trzy lata cen

Każda linia zaczyna się od 100 w pierwszym miesiącu, dzięki czemu wzrost czynszu można odczytać względem wzrostu pensji, w tej samej skali. Koszyk podstawowy to dwanaście codziennych cen. Najedź kursorem, aby zobaczyć rzeczywiste wartości.

Pokaż wartości miesięczne
MiesiącWskaźnik koszyka podstawowegoCzynsz, 1 pokójPensja netto
wrz 2026———
sie 2026———
lip 2026———
cze 2026———
maj 2026———
kwi 2026———
mar 2026———
lut 2026———
sty 2026———
gru 2025———
lis 2025———
paź 2025———
wrz 2025———
sie 2025———
lip 2025———
maj 2025———
kwi 2025———
lut 2025———
sty 2025———
paź 2024———
wrz 2024———
sie 2024———
lip 2024———
cze 2024———
maj 202466,6900 USD—
kwi 202466,7900 USD—
mar 202466,4900 USD—
lut 202466,2900 USD—
sty 202468,5900 USD—
gru 202356,8900 USD—
lis 202361,0900 USD—
paź 202360,9900 USD—

Bezp.

Ankieta przestępczości Numbeo. Oba wskaźniki mieszczą się w zakresie 0-100; to dwie strony tych samych odpowiedzi.

Na poziomie kraju: wynik jakości życia wykorzystuje wskaźnik bezpieczeństwa Etiopia

Dla Debre Zeit nie opublikowano jeszcze ankiety przestępczości.

Jakość życia

Wskaźniki opublikowane przez Numbeo dla Debre Zeit. Podane tak, jak oblicza je Numbeo, obok własnych wartości tego wskaźnika powyżej.

Numbeo nie sklasyfikowało jeszcze Debre Zeit pod względem jakości życia.

Klimat

Średnie miesięczne z norm klimatycznych NASA POWER. Przedziały temperatur używają tej samej skali na każdej stronie miasta.

Średnia roczna
16,1 °C
Najcieplejszy miesiącmaj
18,1 °C
Najzimniejszy miesiąclistopad
14,1 °C
Opady rocznie
1082 mm
WilgotnośćWzględna, średnia roczna
66%
NasłonecznienieEnergia słoneczna dziennie
5,9 kWh/m²
Dni z czystym niebemRocznie
32
Wynik komfortu0-100, 100 przy 14-22 °C
100

Powietrze, internet i mieszkalnictwo

Ostatnie 30 dni jakości powietrza, najnowszy miesiąc testów łącza szerokopasmowego oraz ankieta nieruchomości.

AQI

Umiarkowana
Amerykański AQI, średnia z ostatnich 3 dni
24 wrz 202626 wrz 2026
Dni niezdrowe
0AQI powyżej 100
Najgorszy dzień
88
PM2,5
47,4µg/m³, średnio
Wynik powietrza
530-100

Internet

Mediana Etiopia; miasto nie wymienione
12Mb/s pobierania, internet stacjonarny, mediana
Wysyłanie
15Mb/s, stacjonarne
Opóźnienie
7ms, stacjonarne
Pobieranie mobilne
—Mb/s
Opóźnienie mobilne
—ms

Speedtest Global Index, sie 2026.

Mieszkalnictwo

Brak jeszcze ankiety nieruchomości dla Debre Zeit.

Ludność i społeczeństwo

Kto mieszka w Debre Zeit i jak wygląda życie w Etiopia. Każda liczba wskazuje, czy dotyczy miasta czy całego kraju, oraz skąd pochodzi.

PopulacjaMiasto, Wikidata
207 400
GęstośćMiasto, Wikidata
1481 na km²
Wysokość n.p.m.Miasto, Wikidata
1920 m
Mediana wiekuCały kraj, CIA World Factbook
20,6 lat
65 lat i więcejCały kraj, CIA World Factbook
3,4%
Urodzeni za granicąCały kraj, World Bank
0,9%

Religia

Cały kraj
  • Chrześcijaństwo67%
  • Islam31%
  • Religie ludowe2,6%
  • Judaizm1,0%
  • Brak religii0,1%

Wskaźnik różnorodności 0,45, gdzie 0 oznacza, że wszyscy wyznają tę samą religię.

Źródło: Wikipedia, religie według krajów, 2020

Języki

Cały kraj
  • OromoUrzędowy34%
  • AmharskiUrzędowy29%
  • SomalijskiUrzędowy6,2%
  • Angielski

Znajomość angielskiego jest na poziomie niski (wynik EF 499).

Źródło: CIA World Factbook, EF English Proficiency Index, 2007

Jak działa społeczeństwo

Cały kraj

Sześć wymiarów kultury narodowej na jednej skali od 0 do 100.

Hofstede nie publikuje wyników dla Etiopia; to szacunki dla jego regionu.

  • Ty czy Twoja grupa27Ludzie dbają o swoją grupęKażdy dba o siebie
  • Równość36Hierarchia jest akceptowanaWładza jest dzielona
  • Zasady i pewność52Swobodne podejście do zasad i niespodzianekJasne zasady, niewiele pozostawione przypadkowi
  • Sukces czy troska41Troska i jakość życia są najważniejszeOsiągnięcia i sukces są najważniejsze
  • Patrzenie w przyszłość32Tradycja i szybkie efektyOszczędzanie i planowanie na długi okres
  • Cieszenie się życiem46Powściągliwość i obowiązekLiczą się zabawa i czas wolny

Źródło: Wymiary kulturowe Hofstedego, 2015

Wolności

Cały kraj

Freedom HouseNiewolny

  • Freedom in the World Freedom House18
  • Democracy Index EIU, na 103,2
  • Wolność prasy RSF37
  • Równość LGBTQ+ Equaldex12
  • Kobiety w parlamencie odsetek miejsc42%

Źródło: Freedom House, EIU i RSF via Wikipedia, Equaldex, World Bank, 2026

Szczęście

Cały kraj
4,0/10Średnia ocena życia

Źródło: World Happiness Report via Wikipedia, 2026

Miasta podobne do Debre Zeit

W innych krajach, o najbliższym wyniku jakości życia i wskaźniku kosztów utrzymania.

O tych liczbach

Na czym opierają się dane na tej stronie.

Wiarygodność
Niska wiarygodność
Użytkownicy
0Ankieta cenowa Numbeo
Najnowsze ceny
wrz 20267 odczytów w tym miesiącu
Miesiące z cenami
11 z 12Ostatnie 12 miesięcy
Wycenione pozycje
80%4 pozycje koszyka z mediany krajowej
Lokalizacja
Dopasowane do miasta referencyjnego GeoNames
Wskaźnik odbudowany
26 wrz 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.