Gros Islet

Saint Lucia

Bevolking
25.000
Coördinaten
14,07° N, 60,95° W
Tijdzone
America/St Lucia
Prijzen voor
sep 2026

Het gemiddelde nettosalaris is US$ 740 per maand.

Lage betrouwbaarheid1 bijdrager
Gros Islet op 14,07° N, 60,95° W

Leefbaarheid

Zeven domeinscores, gewogen. 0 daarvan hebben data voor Gros Islet; ontbrekende tellen niet mee in het gemiddelde en niet als nul.

—onvoldoende data
LeefbaarheidLage betrouwbaarheid
  • Koopkracht25%Geen data
  • Veiligheid20%Geen data
  • Gezondheidszorg15%Geen data
  • Klimaat10%Geen data
  • Luchtkwaliteit10%Geen data
  • Connectiviteit10%Geen data
  • Kosten10%Geen data
Hoe elk domein wordt gescoord
Koopkracht, 25%
Wat een lokaal nettosalaris koopt tegen lokale prijzen, als percentiel.
Veiligheid, 20%
Numbeo-veiligheidsindex voor de stad, of voor het land als de stad geen enquête heeft.
Gezondheidszorg, 15%
Numbeo-index voor gezondheidszorg, eerst de stad, dan het land.
Klimaat, 10%
Numbeo-klimaatindex waar gemeten, anders een comfortscore op basis van NASA-klimaatnormalen.
Luchtkwaliteit, 10%
Gemiddelde Amerikaanse AQI over 30 dagen op een schaal van 0-100: 100 bij AQI 25 of schoner, 0 bij 150 of slechter.
Connectiviteit, 10%
Percentiel van de mediane downloadsnelheid van vast breedband, eerst de stad, dan het land.
Kosten, 10%
Goedkopere plekken scoren hoger: het percentiel van de index levensonderhoud plus huur, omgekeerd.

Wat het kost

Maandelijkse cijfers, tegenover New York.

Niemand heeft prijzen doorgegeven voor Gros Islet in de afgelopen twaalf maanden, dus er zijn nog geen kosten om te tonen. Bekijk de steden van Saint Lucia die dat wel hebben.

Prijzen

55 alledaagse prijzen, de mediaan van de bijdragen van deze maand, elk tegenover een basis die je kiest.

Vergelijk met

Verschillen zijn tegenover New York; groenblauw markeert een prijs die lager is (of een salaris dat hoger is).

Prijzen in Gros Islet, vergeleken met New York
ItemGros IsletNew YorkVerschil
Restaurants
Maaltijd, goedkoop restaurantUS$ 7,40US$ 25,00−70%
Maaltijd voor 2, restaurant middenklasse (3 gangen)US$ 59,20US$ 140−58%
McMenu bij McDonald's (of gelijkwaardig combomenu)US$ 9,25US$ 14,00−34%
Binnenlands bier (0,5 l, van de tap)US$ 2,78US$ 8,00−65%
Geïmporteerd bier (flesje 0,33 l, restaurant)US$ 3,70US$ 10,00−63%
Cappuccino (normaal)US$ 4,44US$ 6,38−30%
Cola/Pepsi (flesje 0,33 l)US$ 1,85US$ 3,80−51%
Water (flesje 0,33 l)US$ 1,85US$ 2,90−36%
Markten
Melk (1 l)US$ 2,59US$ 1,36+90%
Wit brood, vers (500 g)US$ 1,76US$ 4,69−62%
Rijst, wit (1 kg)US$ 1,96US$ 6,97−72%
Eieren (12)US$ 4,99US$ 5,73−13%
Lokale kaas (1 kg)US$ 12,58US$ 17,38−28%
Kipfilet (1 kg)US$ 15,54US$ 15,11+3%
Rundvlees (1 kg, of gelijkwaardig rood vlees)US$ 15,54US$ 17,77−13%
Appels (1 kg)US$ 5,92US$ 6,11−3%
Bananen (1 kg)US$ 1,67US$ 2,20−24%
Sinaasappels (1 kg)US$ 2,22US$ 5,77−62%
Tomaat (1 kg)US$ 2,22US$ 6,25−64%
Aardappel (1 kg)US$ 2,22US$ 3,47−36%
Ui (1 kg)US$ 2,22US$ 4,17−47%
Sla (1 krop)US$ 5,55US$ 2,72+104%
Water (fles 1,5 l)US$ 1,85US$ 2,50−26%
Fles wijn, middenklasseUS$ 14,80US$ 20,00−26%
Binnenlands bier (fles 0,5 l)—US$ 3,21—
Geïmporteerd bier (flesje 0,33 l)US$ 4,44US$ 3,96+12%
Sigaretten (pakje 20, Marlboro)US$ 5,92US$ 19,00−69%
Vervoer
Enkele rit, lokaal openbaar vervoerUS$ 0,93US$ 3,00−69%
Maandabonnement, normale prijs—US$ 140—
Instaptarief taxi, normaal tarief—US$ 3,00—
Taxi, 1 km, normaal tarief—US$ 2,18—
Taxi, 1 uur wachten, normaal tarief—US$ 42,00—
Benzine (1 l)—US$ 1,10—
Volkswagen Golf 1.4 90 kW Trendline (of gelijkwaardige nieuwe auto)US$ 33.302US$ 35.458−6%
Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW (of gelijkwaardige nieuwe auto)US$ 44.403US$ 25.309+75%
Vaste lasten, per maand
Basis vaste lasten, appartement van 85 m² (elektriciteit, verwarming, koeling, water, afval)US$ 238US$ 232+3%
Mobiel abonnement (bellen + 10 GB data)US$ 38,85US$ 73,50−47%
Internet (60 Mbps+, onbeperkt, kabel/ADSL)US$ 55,50US$ 71,93−23%
Sport en vrije tijd
Sportschool, maandelijkse contributie (1 volwassene)US$ 44,40US$ 126−65%
Huur tennisbaan (1 uur, weekend)—US$ 62,38—
Bioscoop, 1 plaats, internationale releaseUS$ 6,94US$ 23,00−70%
Kinderopvang
Kinderdagverblijf, hele dag, privé (maandelijks, 1 kind)—US$ 3.366—
Internationale basisschool (jaarlijks, 1 kind)—US$ 60.589—
Kleding en schoenen
1 spijkerbroek (Levi's 501 of vergelijkbaar)US$ 18,50US$ 72,80−75%
1 zomerjurk, keten (Zara, H&M)US$ 11,10US$ 53,22−79%
1 paar Nike hardloopschoenen, middenklasseUS$ 74,00US$ 118−37%
1 paar heren leren nette schoenenUS$ 74,00US$ 125−41%
Huur, per maand
Appartement (1 slaapkamer) in het stadscentrumUS$ 600US$ 4.438−86%
Appartement (1 slaapkamer) buiten het centrumUS$ 400US$ 3.033−87%
Appartement (3 slaapkamers) in het stadscentrumUS$ 980US$ 9.242−89%
Appartement (3 slaapkamers) buiten het centrumUS$ 650US$ 5.461−88%
Een appartement kopen
Prijs per vierkante meter, appartement in het stadscentrum—US$ 18.759—
Prijs per vierkante meter, appartement buiten het centrum—US$ 6.523—
Salaris en financiering
Gemiddeld maandelijks nettosalaris, na belastingUS$ 740US$ 5.163−86%
Hypotheekrente, 20 jaar vast (%)—6,49%—

Drie jaar prijzen

Elke lijn begint op 100 in de eerste maand, zodat een stijging in de huur kan worden afgelezen tegenover een stijging in het salaris, op dezelfde schaal. Het kernmandje bestaat uit twaalf alledaagse prijzen. Zweef met de muis voor de werkelijke waarden.

Toon de maandelijkse waarden
MaandKernmandje-indexHuur, 1 slaapkamerNettosalaris
sep 2026—US$ 600US$ 740
mei 2026—US$ 596US$ 740
apr 2026—US$ 596US$ 740
mrt 2026—US$ 596US$ 740
feb 2026—US$ 596US$ 740
jan 2026—US$ 596US$ 740
dec 2025—US$ 596US$ 740
mei 2025—US$ 596US$ 740
dec 2024—US$ 596US$ 740
aug 2024—US$ 596US$ 740
jul 2024—US$ 596US$ 740
mrt 2024—US$ 596US$ 740
feb 202454,8US$ 596—
jan 2024—US$ 596—
dec 2023—US$ 596—
nov 2023—US$ 596—
okt 2023—US$ 596—

Veiligheid

Numbeo-misdaadenquête. Beide indexen lopen van 0 tot 100; ze zijn twee kanten van dezelfde antwoorden.

Er is nog geen misdaadenquête gepubliceerd voor Gros Islet.

Levenskwaliteit

Door Numbeo gepubliceerde indexen voor Gros Islet. Vermeld zoals Numbeo ze berekent, naast de eigen cijfers van deze index hierboven.

Numbeo heeft Gros Islet nog niet gerangschikt op levenskwaliteit.

Klimaat

Maandelijkse gemiddelden uit de NASA POWER-klimaatnormalen. Temperatuurbanden gebruiken dezelfde schaal op elke stadspagina.

Nog geen maandelijkse klimaatnormalen voor Gros Islet.

Jaargemiddelde
—
Warmste maand
—
Koudste maand
—
Regen per jaar
—
VochtigheidRelatief, jaargemiddelde
—
ZonneschijnZonne-energie per dag
—
Dagen met heldere hemelPer jaar
—
Comfortscore0-100, 100 bij 14-22 °C
—

Lucht, internet en huisvesting

De laatste 30 dagen aan lucht, de meest recente maand aan breedbandtests, en de vastgoedenquête.

Lucht

Geen luchtkwaliteitsmetingen voor Gros Islet.

Internet

Geen internetsnelheidsmetingen voor Gros Islet of het land.

Huisvesting

Nog geen vastgoedenquête voor Gros Islet.

Bevolking & samenleving

Wie er in Gros Islet woont, en hoe Saint Lucia samenleeft. Elk cijfer geeft aan of het over de stad of het hele land gaat, en waar het vandaan komt.

BevolkingStad, Wikidata
21.660
DichtheidStad, Wikidata
213 per km²
HoogteStad, Wikidata
2 m
Mediane leeftijdLandelijk, CIA World Factbook
40,4 jaar
65 jaar en ouderLandelijk, CIA World Factbook
15%
In buitenland geborenLandelijk, World Bank
4,5%

Religie

Landelijk
  • Christelijk91%
  • Geen religie6,0%
  • Andere religies2,0%
  • Volksreligies0,5%
  • Hindoe0,3%
  • Islamitisch0,1%

Diversiteitsindex 0,17, waarbij 0 betekent dat iedereen hetzelfde geloof deelt.

Bron: Wikipedia, religies per land, 2020

Talen

Landelijk
  • EngelsOfficieel

Engels is een officiële taal.

Bron: CIA World Factbook

Hoe de samenleving werkt

Landelijk

Zes dimensies van nationale cultuur op één schaal van 0 tot 100.

Geen Hofstede-scores voor Saint Lucia.

Vrijheden

Landelijk

Freedom HouseVrij

  • Freedom in the World Freedom House91
  • Persvrijheid RSF58
  • LGBTQ+-gelijkheid Equaldex35
  • Vrouwen in het parlement aandeel zetels11%

Bron: Freedom House, EIU en RSF via Wikipedia, Equaldex, World Bank, 2026

Steden zoals Gros Islet

In andere landen, met de dichtstbijzijnde leefbaarheidsscore en kosten-van-levensonderhoudindex.

Nog geen vergelijkbare steden gevonden.

Over deze cijfers

Waarop de cijfers op deze pagina zijn gebaseerd.

Betrouwbaarheid
Lage betrouwbaarheid
Bijdragers
1Numbeo-prijsenquête
Meest recente prijzen
sep 20261 meting die maand
Maanden met prijzen
7 van 12Laatste 12 maanden
Items met prijs
78%4 mandje-items uit het landgemiddelde
Locatie
Gekoppeld aan de uitgebreide GeoNames-lijst
Index opnieuw opgebouwd
26 sep 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.