Kampong Chhnang

Cambodja

Bevolking
75.000
Coördinaten
12,25° N, 104,67° O
Tijdzone
Asia/Phnom Penh
Prijzen voor
sep 2026

Eén persoon heeft ongeveer US$ 838 per maand nodig in Kampong Chhnang, huur inbegrepen: 86% minder dan in New York.

Lage betrouwbaarheid1 bijdrager
Kampong Chhnang op 12,25° N, 104,67° O

Leefbaarheid

Zeven domeinscores, gewogen. 5 daarvan hebben data voor Kampong Chhnang; ontbrekende tellen niet mee in het gemiddelde en niet als nul.

50van 100
LeefbaarheidLage betrouwbaarheid
  • Koopkracht25%Geen data
  • Veiligheidland20%51
  • Gezondheidszorgland15%52
  • Klimaat10%Geen data
  • Luchtkwaliteitland10%35
  • Connectiviteitland10%32
  • Kosten10%78
Hoe elk domein wordt gescoord
Koopkracht, 25%
Wat een lokaal nettosalaris koopt tegen lokale prijzen, als percentiel.
Veiligheid, 20%
Numbeo-veiligheidsindex voor de stad, of voor het land als de stad geen enquête heeft.
Gezondheidszorg, 15%
Numbeo-index voor gezondheidszorg, eerst de stad, dan het land.
Klimaat, 10%
Numbeo-klimaatindex waar gemeten, anders een comfortscore op basis van NASA-klimaatnormalen.
Luchtkwaliteit, 10%
Gemiddelde Amerikaanse AQI over 30 dagen op een schaal van 0-100: 100 bij AQI 25 of schoner, 0 bij 150 of slechter.
Connectiviteit, 10%
Percentiel van de mediane downloadsnelheid van vast breedband, eerst de stad, dan het land.
Kosten, 10%
Goedkopere plekken scoren hoger: het percentiel van de index levensonderhoud plus huur, omgekeerd.

Wat het kost

Maandelijkse cijfers. Indexen vergelijken met New York, dat 100 is; veranderingen zijn tegenover dezelfde maand een jaar eerder.

Kosten-van-levensonderhoudindex
31,7
Fluxy-index — New York = 100, huur uitgesloten
+5,4%in 12 maanden
Huurindex
—
New York = 100
Koopkracht
—
Fluxy-index — nettosalaris tegenover kosten inclusief de huur van een eenkamerappartement in het centrum, New York = 100; wijkt af van Numbeo's eigen cijfer hieronder
Nettosalaris
—
Gemiddeld, na belasting
Eén persoon
US$ 838
US$ 486 zonder huur
Gezin van vier
US$ 2.352
US$ 1.702 zonder huur
Huur, één slaapkamer in het centrum
—
Per maand
Prijs ten opzichte van inkomen
—
Jaren inkomen om een flat van 90 m² te kopen

Prijzen

55 alledaagse prijzen, de mediaan van de bijdragen van deze maand, elk tegenover een basis die je kiest.

Vergelijk met

Verschillen zijn tegenover New York; groenblauw markeert een prijs die lager is (of een salaris dat hoger is).

Prijzen in Kampong Chhnang, vergeleken met New York
ItemKampong ChhnangNew YorkVerschil
Restaurants
Maaltijd, goedkoop restaurantUS$ 4,00US$ 25,00−84%
Maaltijd voor 2, restaurant middenklasse (3 gangen)US$ 39,80US$ 140−72%
McMenu bij McDonald's (of gelijkwaardig combomenu)US$ 7,00US$ 14,00−50%
Binnenlands bier (0,5 l, van de tap)US$ 1,25US$ 8,00−84%
Geïmporteerd bier (flesje 0,33 l, restaurant)US$ 3,00US$ 10,00−70%
Cappuccino (normaal)US$ 2,95US$ 6,38−54%
Cola/Pepsi (flesje 0,33 l)US$ 1,82US$ 3,80−52%
Water (flesje 0,33 l)US$ 0,68US$ 2,90−77%
Markten
Melk (1 l)US$ 2,16US$ 1,36+59%
Wit brood, vers (500 g)US$ 1,62US$ 4,69−65%
Rijst, wit (1 kg)US$ 1,08US$ 6,97−85%
Eieren (12)US$ 1,72US$ 5,73−70%
Lokale kaas (1 kg)US$ 14,92US$ 17,38−14%
Kipfilet (1 kg)US$ 4,17US$ 15,11−72%
Rundvlees (1 kg, of gelijkwaardig rood vlees)US$ 9,22US$ 17,77−48%
Appels (1 kg)US$ 1,05US$ 6,11−83%
Bananen (1 kg)US$ 1,74US$ 2,20−21%
Sinaasappels (1 kg)US$ 4,22US$ 5,77−27%
Tomaat (1 kg)US$ 2,15US$ 6,25−66%
Aardappel (1 kg)US$ 1,59US$ 3,47−54%
Ui (1 kg)US$ 1,24US$ 4,17−70%
Sla (1 krop)US$ 1,17US$ 2,72−57%
Water (fles 1,5 l)US$ 0,75US$ 2,50−70%
Fles wijn, middenklasseUS$ 11,00US$ 20,00−45%
Binnenlands bier (fles 0,5 l)US$ 0,99US$ 3,21−69%
Geïmporteerd bier (flesje 0,33 l)US$ 1,78US$ 3,96−55%
Sigaretten (pakje 20, Marlboro)US$ 1,89US$ 19,00−90%
Vervoer
Enkele rit, lokaal openbaar vervoer—US$ 3,00—
Maandabonnement, normale prijs—US$ 140—
Instaptarief taxi, normaal tariefUS$ 1,11US$ 3,00−63%
Taxi, 1 km, normaal tariefUS$ 1,00US$ 2,18−54%
Taxi, 1 uur wachten, normaal tariefUS$ 5,05US$ 42,00−88%
Benzine (1 l)US$ 1,34US$ 1,10+22%
Volkswagen Golf 1.4 90 kW Trendline (of gelijkwaardige nieuwe auto)US$ 35.000US$ 35.458−1%
Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW (of gelijkwaardige nieuwe auto)US$ 44.225US$ 25.309+75%
Vaste lasten, per maand
Basis vaste lasten, appartement van 85 m² (elektriciteit, verwarming, koeling, water, afval)US$ 106US$ 232−54%
Mobiel abonnement (bellen + 10 GB data)US$ 7,42US$ 73,50−90%
Internet (60 Mbps+, onbeperkt, kabel/ADSL)US$ 24,89US$ 71,93−65%
Sport en vrije tijd
Sportschool, maandelijkse contributie (1 volwassene)—US$ 126—
Huur tennisbaan (1 uur, weekend)—US$ 62,38—
Bioscoop, 1 plaats, internationale releaseUS$ 5,00US$ 23,00−78%
Kinderopvang
Kinderdagverblijf, hele dag, privé (maandelijks, 1 kind)US$ 662US$ 3.366−80%
Internationale basisschool (jaarlijks, 1 kind)US$ 10.988US$ 60.589−82%
Kleding en schoenen
1 spijkerbroek (Levi's 501 of vergelijkbaar)US$ 28,00US$ 72,80−62%
1 zomerjurk, keten (Zara, H&M)US$ 24,00US$ 53,22−55%
1 paar Nike hardloopschoenen, middenklasseUS$ 90,83US$ 118−23%
1 paar heren leren nette schoenenUS$ 59,17US$ 125−53%
Huur, per maand
Appartement (1 slaapkamer) in het stadscentrum—US$ 4.438—
Appartement (1 slaapkamer) buiten het centrum—US$ 3.033—
Appartement (3 slaapkamers) in het stadscentrum—US$ 9.242—
Appartement (3 slaapkamers) buiten het centrum—US$ 5.461—
Een appartement kopen
Prijs per vierkante meter, appartement in het stadscentrum—US$ 18.759—
Prijs per vierkante meter, appartement buiten het centrum—US$ 6.523—
Salaris en financiering
Gemiddeld maandelijks nettosalaris, na belasting—US$ 5.163—
Hypotheekrente, 20 jaar vast (%)8,07%6,49%+1,6 pt

Drie jaar prijzen

Elke lijn begint op 100 in de eerste maand, zodat een stijging in de huur kan worden afgelezen tegenover een stijging in het salaris, op dezelfde schaal. Het kernmandje bestaat uit twaalf alledaagse prijzen. Zweef met de muis voor de werkelijke waarden.

Toon de maandelijkse waarden
MaandKernmandje-indexHuur, 1 slaapkamerNettosalaris
sep 202631,5——
aug 2026———
jul 2026———
jun 2026———
mei 202632,1——
apr 202634,2——
mrt 202635,0——
feb 202635,5——
jan 202635,2——
dec 202533,6——
nov 202533,4——
okt 202532,4——
sep 202531,5——
aug 202531,3——
jul 202533,1——
mei 202530,4——
apr 202530,2——
feb 202530,7——
okt 202430,9——
sep 202431,5——
aug 202432,3——
jul 202432,0——
jun 202432,8——
feb 202432,9——
jan 2024———
dec 2023———
nov 2023———
okt 2023———

Veiligheid

Numbeo-misdaadenquête. Beide indexen lopen van 0 tot 100; ze zijn twee kanten van dezelfde antwoorden.

Op landniveau: de leefbaarheidsscore gebruikt het veiligheidscijfer van Cambodja

Er is nog geen misdaadenquête gepubliceerd voor Kampong Chhnang.

Levenskwaliteit

Door Numbeo gepubliceerde indexen voor Kampong Chhnang. Vermeld zoals Numbeo ze berekent, naast de eigen cijfers van deze index hierboven.

Numbeo heeft Kampong Chhnang nog niet gerangschikt op levenskwaliteit.

Klimaat

Maandelijkse gemiddelden uit de NASA POWER-klimaatnormalen. Temperatuurbanden gebruiken dezelfde schaal op elke stadspagina.

Nog geen maandelijkse klimaatnormalen voor Kampong Chhnang.

Jaargemiddelde
—
Warmste maand
—
Koudste maand
—
Regen per jaar
—
VochtigheidRelatief, jaargemiddelde
—
ZonneschijnZonne-energie per dag
—
Dagen met heldere hemelPer jaar
—
Comfortscore0-100, 100 bij 14-22 °C
—

Lucht, internet en huisvesting

De laatste 30 dagen aan lucht, de meest recente maand aan breedbandtests, en de vastgoedenquête.

Lucht

Schatting op landniveau

Geen luchtkwaliteitsmetingen voor Kampong Chhnang.

Internet

Mediaan Cambodja; stad niet vermeld
55Mbps download, vast breedband, mediaan
Upload
54Mbps, vast
Latentie
5ms, vast
Mobiele download
112Mbps
Mobiele latentie
18ms

Speedtest Global Index, aug 2026.

Huisvesting

Nog geen vastgoedenquête voor Kampong Chhnang.

Bevolking & samenleving

Wie er in Kampong Chhnang woont, en hoe Cambodja samenleeft. Elk cijfer geeft aan of het over de stad of het hele land gaat, en waar het vandaan komt.

BevolkingStad, Wikidata
41.700
Mediane leeftijdLandelijk, CIA World Factbook
28,3 jaar
65 jaar en ouderLandelijk, CIA World Factbook
5,3%
In buitenland geborenLandelijk, World Bank
0,5%

Religie

Landelijk
  • Boeddhistisch97%
  • Islamitisch2,0%
  • Volksreligies0,6%
  • Christelijk0,4%
  • Geen religie0,2%
  • Hindoe0,1%

Diversiteitsindex 0,06, waarbij 0 betekent dat iedereen hetzelfde geloof deelt.

Bron: Wikipedia, religies per land, 2020

Talen

Landelijk
  • KhmerOfficieel96%
  • Chinees0,6%
  • Vietnamees0,5%

De Engelse taalvaardigheid is zeer laag (EF-score 390).

Bron: CIA World Factbook, EF English Proficiency Index, 2019

Hoe de samenleving werkt

Landelijk

Zes dimensies van nationale cultuur op één schaal van 0 tot 100.

Geen Hofstede-scores voor Cambodja.

Vrijheden

Landelijk

Freedom HouseNiet vrij

  • Freedom in the World Freedom House22
  • Democracy Index EIU, op 102,9
  • Persvrijheid RSF28
  • LGBTQ+-gelijkheid Equaldex48
  • Vrouwen in het parlement aandeel zetels14%

Bron: Freedom House, EIU en RSF via Wikipedia, Equaldex, World Bank, 2026

Geluk

Landelijk
4,5/10Gemiddelde levensevaluatie

Bron: World Happiness Report via Wikipedia, 2026

Steden zoals Kampong Chhnang

In andere landen, met de dichtstbijzijnde leefbaarheidsscore en kosten-van-levensonderhoudindex.

Over deze cijfers

Waarop de cijfers op deze pagina zijn gebaseerd.

Betrouwbaarheid
Lage betrouwbaarheid
Bijdragers
1Numbeo-prijsenquête
Meest recente prijzen
sep 20267 metingen die maand
Maanden met prijzen
11 van 12Laatste 12 maanden
Items met prijs
80%4 mandje-items uit het landgemiddelde
Locatie
Gekoppeld aan de uitgebreide GeoNames-lijst
Index opnieuw opgebouwd
26 sep 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.