El'ad (Elad)

Israël

Bevolking
49.000
Coördinaten
32,05° N, 34,95° O
Tijdzone
Asia/Jerusalem
Prijzen voor
sep 2026

Eén persoon heeft ongeveer US$ 2.585 per maand nodig in El'ad (Elad), huur inbegrepen: 57% minder dan in New York.

Lage betrouwbaarheid0 bijdragers
El'ad (Elad) op 32,05° N, 34,95° O

Leefbaarheid

Zeven domeinscores, gewogen. 6 daarvan hebben data voor El'ad (Elad); ontbrekende tellen niet mee in het gemiddelde en niet als nul.

57van 100
LeefbaarheidLage betrouwbaarheid
  • Koopkracht25%68
  • Veiligheidland20%59
  • Gezondheidszorgland15%62
  • Klimaat10%Geen data
  • Luchtkwaliteitland10%46
  • Connectiviteitland10%65
  • Kosten10%18
Hoe elk domein wordt gescoord
Koopkracht, 25%
Wat een lokaal nettosalaris koopt tegen lokale prijzen, als percentiel.
Veiligheid, 20%
Numbeo-veiligheidsindex voor de stad, of voor het land als de stad geen enquête heeft.
Gezondheidszorg, 15%
Numbeo-index voor gezondheidszorg, eerst de stad, dan het land.
Klimaat, 10%
Numbeo-klimaatindex waar gemeten, anders een comfortscore op basis van NASA-klimaatnormalen.
Luchtkwaliteit, 10%
Gemiddelde Amerikaanse AQI over 30 dagen op een schaal van 0-100: 100 bij AQI 25 of schoner, 0 bij 150 of slechter.
Connectiviteit, 10%
Percentiel van de mediane downloadsnelheid van vast breedband, eerst de stad, dan het land.
Kosten, 10%
Goedkopere plekken scoren hoger: het percentiel van de index levensonderhoud plus huur, omgekeerd.

Wat het kost

Amerikaanse dollars per maand. Indexen vergelijken met New York, dat 100 is; veranderingen zijn tegenover dezelfde maand een jaar eerder.

Kosten-van-levensonderhoudindex
91,7
New York = 100, huur uitgesloten
+37,5%in 12 maanden
Huurindex
—
New York = 100
Koopkracht
—
Nettosalaris tegenover kosten, New York = 100
Nettosalaris
—
Gemiddeld, na belasting
Eén persoon
US$ 2.585
US$ 1.406 zonder huur
Gezin van vier
US$ 6.713
US$ 4.921 zonder huur
Huur, één slaapkamer in het centrum
—
Per maand
Prijs ten opzichte van inkomen
—
Jaren inkomen om een flat van 90 m² te kopen

Prijzen

55 alledaagse prijzen in Amerikaanse dollars, de mediaan van de bijdragen van deze maand, elk tegenover een basis die je kiest.

Vergelijk met

Verschillen zijn tegenover New York; groenblauw markeert een prijs die lager is (of een salaris dat hoger is).

Prijzen in El'ad (Elad), Amerikaanse dollars, vergeleken met New York
ItemEl'ad (Elad)New YorkVerschil
Restaurants
Maaltijd, goedkoop restaurantUS$ 23,08US$ 25,00−8%
Maaltijd voor 2, restaurant middenklasse (3 gangen)US$ 98,89US$ 140−29%
McMenu bij McDonald's (of gelijkwaardig combomenu)US$ 20,60US$ 14,00+47%
Binnenlands bier (0,5 l, van de tap)US$ 9,97US$ 8,00+25%
Geïmporteerd bier (flesje 0,33 l, restaurant)US$ 6,64US$ 10,00−34%
Cappuccino (normaal)US$ 5,49US$ 6,38−14%
Cola/Pepsi (flesje 0,33 l)US$ 2,97US$ 3,80−22%
Water (flesje 0,33 l)US$ 1,98US$ 2,90−32%
Markten
Melk (1 l)US$ 2,16US$ 1,36+59%
Wit brood, vers (500 g)US$ 2,80US$ 4,69−40%
Rijst, wit (1 kg)US$ 2,23US$ 6,97−68%
Eieren (12)US$ 5,27US$ 5,73−8%
Lokale kaas (1 kg)US$ 21,87US$ 17,38+26%
Kipfilet (1 kg)US$ 14,01US$ 15,11−7%
Rundvlees (1 kg, of gelijkwaardig rood vlees)US$ 25,63US$ 17,77+44%
Appels (1 kg)US$ 4,73US$ 6,11−23%
Bananen (1 kg)US$ 3,90US$ 2,20+77%
Sinaasappels (1 kg)US$ 2,49US$ 5,77−57%
Tomaat (1 kg)US$ 3,44US$ 6,25−45%
Aardappel (1 kg)US$ 1,81US$ 3,47−48%
Ui (1 kg)US$ 1,48US$ 4,17−65%
Sla (1 krop)US$ 2,71US$ 2,720%
Water (fles 1,5 l)US$ 0,99US$ 2,50−60%
Fles wijn, middenklasseUS$ 8,97US$ 20,00−55%
Binnenlands bier (fles 0,5 l)US$ 3,30US$ 3,21+3%
Geïmporteerd bier (flesje 0,33 l)US$ 3,94US$ 3,96−1%
Sigaretten (pakje 20, Marlboro)US$ 14,83US$ 19,00−22%
Vervoer
Enkele rit, lokaal openbaar vervoer—US$ 3,00—
Maandabonnement, normale prijs—US$ 140—
Instaptarief taxi, normaal tariefUS$ 2,64US$ 3,00−12%
Taxi, 1 km, normaal tariefUS$ 1,13US$ 2,18−48%
Taxi, 1 uur wachten, normaal tariefUS$ 19,78US$ 42,00−53%
Benzine (1 l)US$ 2,60US$ 1,10+136%
Volkswagen Golf 1.4 90 kW Trendline (of gelijkwaardige nieuwe auto)US$ 57.177US$ 35.458+61%
Toyota Corolla Sedan 1.6l 97kW (of gelijkwaardige nieuwe auto)US$ 57.027US$ 25.309+125%
Vaste lasten, per maand
Basis vaste lasten, appartement van 85 m² (elektriciteit, verwarming, koeling, water, afval)US$ 451US$ 232+94%
Mobiel abonnement (bellen + 10 GB data)US$ 11,52US$ 73,50−84%
Internet (60 Mbps+, onbeperkt, kabel/ADSL)US$ 35,91US$ 71,93−50%
Sport en vrije tijd
Sportschool, maandelijkse contributie (1 volwassene)—US$ 126—
Huur tennisbaan (1 uur, weekend)—US$ 62,38—
Bioscoop, 1 plaats, internationale releaseUS$ 13,19US$ 23,00−43%
Kinderopvang
Kinderdagverblijf, hele dag, privé (maandelijks, 1 kind)US$ 1.170US$ 3.366−65%
Internationale basisschool (jaarlijks, 1 kind)US$ 28.041US$ 60.589−54%
Kleding en schoenen
1 spijkerbroek (Levi's 501 of vergelijkbaar)US$ 39,56US$ 72,80−46%
1 zomerjurk, keten (Zara, H&M)US$ 42,85US$ 53,22−19%
1 paar Nike hardloopschoenen, middenklasseUS$ 93,02US$ 118−21%
1 paar heren leren nette schoenenUS$ 116US$ 125−7%
Huur, per maand
Appartement (1 slaapkamer) in het stadscentrum—US$ 4.438—
Appartement (1 slaapkamer) buiten het centrum—US$ 3.033—
Appartement (3 slaapkamers) in het stadscentrum—US$ 9.242—
Appartement (3 slaapkamers) buiten het centrum—US$ 5.461—
Een appartement kopen
Prijs per vierkante meter, appartement in het stadscentrum—US$ 18.759—
Prijs per vierkante meter, appartement buiten het centrum—US$ 6.523—
Salaris en financiering
Gemiddeld maandelijks nettosalaris, na belasting—US$ 5.163—
Hypotheekrente, 20 jaar vast (%)5,03%6,49%−1,5 pt

Drie jaar prijzen

Elke lijn begint op 100 in de eerste maand, zodat een stijging in de huur kan worden afgelezen tegenover een stijging in het salaris, op dezelfde schaal. Het kernmandje bestaat uit twaalf alledaagse prijzen. Zweef met de muis voor de werkelijke waarden.

Toon de maandelijkse waarden
MaandKernmandje-indexHuur, 1 slaapkamerNettosalaris
sep 2026———
aug 2026———
jul 2026———
jun 2026———
mei 202678,3—US$ 2.068
apr 202675,4—US$ 1.990
mrt 202672,7—US$ 1.919
feb 202672,9—US$ 1.926
jan 202672,0—US$ 1.908
dec 202570,7—US$ 1.869
nov 202569,7—US$ 1.842
okt 202568,9—US$ 1.822
sep 202567,6—US$ 1.793
aug 202567,0—US$ 1.774
jul 202567,7—US$ 1.791
mei 202563,8—US$ 1.687
apr 202562,6—US$ 1.656
feb 202571,1—US$ 1.678
jan 202571,0—US$ 1.676
okt 202461,3—US$ 1.621
aug 202460,6—US$ 1.601
jul 202460,4—US$ 1.599
jun 202460,6—US$ 2.142
mei 202461,1—US$ 2.836
apr 2024——US$ 1.630
mrt 2024——US$ 1.678
jan 2024——US$ 1.666
dec 2023—US$ 403US$ 1.613

Veiligheid

Numbeo-misdaadenquête. Beide indexen lopen van 0 tot 100; ze zijn twee kanten van dezelfde antwoorden.

Op landniveau: de leefbaarheidsscore gebruikt het veiligheidscijfer van Israël

Er is nog geen misdaadenquête gepubliceerd voor El'ad (Elad).

Levenskwaliteit

Door Numbeo gepubliceerde indexen voor El'ad (Elad). Vermeld zoals Numbeo ze berekent, naast de eigen cijfers van deze index hierboven.

Numbeo heeft El'ad (Elad) nog niet gerangschikt op levenskwaliteit.

Klimaat

Maandelijkse gemiddelden uit de NASA POWER-klimaatnormalen. Temperatuurbanden gebruiken dezelfde schaal op elke stadspagina.

Nog geen maandelijkse klimaatnormalen voor El'ad (Elad).

Jaargemiddelde
—
Warmste maand
—
Koudste maand
—
Regen per jaar
—
VochtigheidRelatief, jaargemiddelde
—
ZonneschijnZonne-energie per dag
—
Dagen met heldere hemelPer jaar
—
Comfortscore0-100, 100 bij 14-22 °C
—

Lucht, internet en huisvesting

De laatste 30 dagen aan lucht, de meest recente maand aan breedbandtests, en de vastgoedenquête.

Lucht

Schatting op landniveau

Geen luchtkwaliteitsmetingen voor El'ad (Elad).

Internet

Mediaan Israël; stad niet vermeld
298Mbps download, vast breedband, mediaan
Upload
95Mbps, vast
Latentie
6ms, vast
Mobiele download
69Mbps
Mobiele latentie
23ms

Speedtest Global Index, aug 2026.

Huisvesting

Nog geen vastgoedenquête voor El'ad (Elad).

Bevolking & samenleving

Wie er in El'ad (Elad) woont, en hoe Israël samenleeft. Elk cijfer geeft aan of het over de stad of het hele land gaat, en waar het vandaan komt.

BevolkingStad, GeoNames
48.763
Mediane leeftijdLandelijk, CIA World Factbook
30,2 jaar
65 jaar en ouderLandelijk, CIA World Factbook
12%
In buitenland geborenLandelijk, World Bank
22%

Religie

Landelijk
  • Joods76%
  • Islamitisch19%
  • Geen religie3,1%
  • Christelijk2,0%
  • Boeddhistisch0,3%
  • Volksreligies0,2%
  • Andere religies0,1%

Diversiteitsindex 0,39, waarbij 0 betekent dat iedereen hetzelfde geloof deelt.

Bron: Wikipedia, religies per land, 2020

Talen

Landelijk
  • HebreeuwsOfficieel
  • Arabisch
  • Engels

De Engelse taalvaardigheid is matig (EF-score 524).

Bron: CIA World Factbook, EF English Proficiency Index

Hoe de samenleving werkt

Landelijk

Zes dimensies van nationale cultuur op één schaal van 0 tot 100.

  • Jij of jouw groep54Mensen zorgen voor hun groepMensen zorgen voor zichzelf
  • Gelijkheid87Hiërarchie wordt geaccepteerdMacht wordt gedeeld
  • Regels en zekerheid81Ontspannen over regels en verrassingenDuidelijke regels, weinig aan het toeval overgelaten
  • Succes of zorgzaamheid47Zorgzaamheid en levenskwaliteit staan vooropPrestatie en succes staan voorop
  • Vooruitkijken38Traditie en snelle resultatenSparen en plannen voor de lange termijn
  • Genieten van het leven—Terughoudendheid en plichtPlezier en vrije tijd tellen

Bron: Hofstedes culturele dimensies, 2015

Vrijheden

Landelijk

Freedom HouseVrij

  • Freedom in the World Freedom House73
  • Democracy Index EIU, op 107,8
  • Persvrijheid RSF51
  • LGBTQ+-gelijkheid Equaldex62
  • Vrouwen in het parlement aandeel zetels24%

Bron: Freedom House, EIU en RSF via Wikipedia, Equaldex, World Bank, 2026

Geluk

Landelijk
7,2/10Gemiddelde levensevaluatie

Bron: World Happiness Report via Wikipedia, 2026

Steden zoals El'ad (Elad)

In andere landen, met de dichtstbijzijnde leefbaarheidsscore en kosten-van-levensonderhoudindex.

Over deze cijfers

Waarop de cijfers op deze pagina zijn gebaseerd.

Betrouwbaarheid
Lage betrouwbaarheid
Bijdragers
0Numbeo-prijsenquête
Meest recente prijzen
sep 20267 metingen die maand
Maanden met prijzen
11 van 12Laatste 12 maanden
Items met prijs
80%2 mandje-items uit het landgemiddelde
Locatie
Gekoppeld aan de uitgebreide GeoNames-lijst
Index opnieuw opgebouwd
26 sep 2026

© 2026 Fluxy, Inc. All rights reserved.